Uncategorized

Výzva: Sbírka pro Taťánku

January 15, 2020

Kde můžete přiispět? Zde! 2200839555/2010

Jmenuji se Monika Kubíková a mám roční holčičku Taťánku, která je ohromná a obdivuhodná bojovnice.

Abych to ve zkratce shrnula, Tánička měla velmi těžký příchod na svět, kdy jí po 14. hodinovém porodu začaly padat ozvy a musela jít ven akutně císařským řezem. Bohužel jí vyndali příliš pozdě, kdy už téměř nedýchala a musel být resuscitována. Jakmile ji rozdýchali, převezli jí sanitkou na JIRP do FN Plzeň (rodila jsem v Klatovech) a tam bojovala dál.

Na neonatologii zjistili po genetice, magnetické rezonanci, lumbální punkci, mnoha dalších vyšetřeních, že má mikrocefalii, centrální svalovou hypotonii a genetickou vadu na 17. chromozomu, přesněji duplikaci dlouhých ramének na daném chromozomu.

Tato vada je dost vzácná, a proto se neví, jak na tom Tánička v budoucnu bude jak pohybově, tak mentálně.

Díky svalové hypotonii a genetické vadě dohromady má poruchu příjmu potravy, a proto od narození odmítá papat. Po půlroční snaze ji rozkrmit, jsme byli nuceni přistoupit na zavedení PEGu do žaludku. Z celého srdce věřím, že pohyb i papání poctivým cvičením zvládneme a mentálně na tom bude Táňa v pořádku.

Náš příběh až do zavedení PEGu, si můžete přečíst v mém článku zde:

https://www.modrykonik.cz/blog/18moniik/article/jak-nase-dceruska-prisla-na-svet-aby-na-mfqmkv/


Velice vás žádáme o finanční příspěvek, který by nám pomohl naší holčičku rozpohybovat na rehabilitacích, nakoupit jí rehabilitační pomůcky a který by nám jí pomohl také rozpapat. Nyní nás čeká zahraniční pobyt na rakouské klinice NoTube, kde se specializují an rozjídání dětí, závislých na sondě. Takováto léčba není v ČR dostupná a pojišťovny ji neproplácí. Celková částka se vyšplhá až na 300 000,-Kč

Číslo účtu je zde: 2200839555/2010.

Budeme rádi, za jakýkoliv příspěvek, který by nám pomohl všechny překážky zvládnout. Děkujeme!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *