Uncategorized

Ověřená ubytování v Grazu

September 30, 2019

Pokud jedete na Eating school do NoTube, potřebujete si předem s předstihem zamluvit vhodné ubytování.

Byt Maria Theresia v Grazu

To má splňovat následující kritéria:

1.) Odpovídající počet pokojů. Pokud jedete jen ve třech, stačí vám jedna místnost a kuchyň. Nicméně pokud ve vícero, je opravdu důležité mít k dispozici další pokoj, abyste se během weaningu nerušili.

2.) Vzdálenost od NoTube – maximálně 25min chůzí. Vzhledem k tomu, že budete na kliniku docházet téměr každý den 2x a 2x zpět do ubytování nedoporučuji vetší zvdálenost. U NoTube se navíc nedá moc dobře parkovat. (V těsné blízkosti je ale tramvaj).

3.) Pračka! Jednoznačně musí být součástí ubytování. Prát budete. Hodně. Součástí terapie je přímý kontakt dítěte s jídlem. Budete převlíkat i několikrát denně. Proto pračka. 🙂

4.) Lokalita blízko supermarketu. Nakupovat budete také dost. Blízká vzdálenost je proto velmi užitečná.

5.) Ideální je ubytování, kam jezdí rodiny mířící do NoTube. V takových jsou často i hračky, knížky pro děti, ale i plastové ubrusy na stůl, případně i na zem (kde budete také pořádat vlastní Play Picnic).

6.) Alespoň malá kuchyňska musí být k dispozici. Práce vás nečeká nejen na klinice, ale i po!

7.) Parkování. V Grazu se neparkuje nejlépe, je tedy dobré, pokud bude součást ubytování.

8.) Nenechávejte ubytování na poslední chvíli. Sám Graz je poměrně turistický a během Eating school v NoTube jsou navíc často vhodná ubytování brzo plná.

NoTube vám sami pošlou seznam vhodných bytů. Nicméně českými maminkami jsou ověřená tato:

1.) Apartment “Maria Theresia”

S tímto ubytováním máme vlastní zkušenost. Má ideální lokalitu blízko kliniky (cca 10-15 min chůzí), parkovací místo před domem, dva pokoje na spaní, obývací pokoj, malou kuchyňku (stačila) a pračku. Majitelka je zvyklá na hosty mířící do NoTube, takže jsou k dispozici hračky pro děti, ale i plastové ubrusy na zem a na stůl. V bytě jsme bydleli 4 dospělí a dítě.

Byt je blízko Alberta (cca 4 minuty pěšky).

Nevýhoda byl výhled na hřbitov z obýváku (někomu to může vadit).

Více o ubytování zde: Maria Theresia.

2.) Apartment Anne Wagner, Franckstrasse 33a

Apartment Anne Wagner

Menší ubytování 25 min chůzí od NoTube je. Majitelka bytu je také zvyklá na rodiny mířící na kliniku a je vhodně vybaven. Skládá se z ložnice, obývacího pokoje, kuchyně, wc, koupelny a balkonu do dvora. Byt dále poskytuje židličky, postýlku, kočárek, odrážedla, hračky, pěnové puzzle, přebalovací pult, vaničku a hračky.

Supermarket je velmi blízko.

Nevýhoda může být parkování, které je kousek od bytu zdarma, ale ne vždy je volné. Nicméně díky dobré lokalitě je možné auto nechat na parkovišti zaparkované po celý pobyt v NoTube a docházet jinak pěšky.

Více fotografií zde na facebooku. V případě zájmu napiště přímo majitelce Anne Wagner na email: a.wagner@deepinterface.com nebo zatelefonujte na +43 650 6010300. Anne hovoří anglicky a německy.

Vhodných ubytování v Grazu je jistě mnoho a samo NoTube zasílá seznam, nicméně z české strany jsme zatím měli možnost opakovaně ověřit pouze výše zmíněné dvě možnosti.