Odborná pomoc v zahraničí

Tube weaningem, tedy odborným zbavováním se sondy, se zabývá několik specializovaných klinik. Zde uvedu kliniku, se kterou máme zkušenost a která je špička ve svém oboru.

NoTube je přední světová klinika sídlící v rakouském Grazu, jejíž odbornící přednáší na univerzitách, vedou výzkumy a zakladatelka Univ. Prof. Marguerite Dunitz-Scheer, MD spolu s manželem Univ. Prof. Peter Scheer, MD. stáli při zrodu celého oboru tube weaningu v 80.letech minulého století. Naše osobní zkušenost s touto kliniku je špičková a nemohu ji více vynachválit. Momentálně (třeba narozdíl od GIE) pořádají různé akce po různých místech světa (např.kunzultační a terapeutické play picnici).Uvádějí rovněž cca 90% úspěšnost s weaningem, nicméně počet klientů je díky dlouhé historii vyšší a počet odbnorníků pracující pro kliniku rovnež, oproti GIE. Metodu tube weaningu upravují na míru danému klientovi.

Naše osobní preference padla na NoTube, neboť nás svou historií, zkušeností a také možnosti přijet osobně na kliniku jendoznačně přesvědčili a další komunikace s klinikou byla jednoznačně špičková. Opravdoví odbornící. Rozhodně tuto kliniku doporučuji.