Uncategorized

Hlasujte pro projekt BezSondy v cenách Sophia 2019!

October 29, 2019


Projekt BezSondy se dostal do top 8 projektů za tento rok v cenách Sophia!

Foto Ida Kupsová

Proč hlasovat pro Bez Sondy?

1.) Bez Sondy je ze všech nominovaných projektů nejmladší, založený teprve před pár měsíci. Za tu krátkou dobu se ale podařilo rozšířit povědomí o problematice závislosti na sondě natolik, že již několik rodin na kliniku NoTube do Rakouska odjelo a jejich děti jsou momentálně také bez sond!

2.) Bez Sondy je bez jakékoliv další jiné podpory. Nemá sponzory a je čistě dobročinnou, neziskovou aktivitou. Je to takové one woman show. 🙂

Momentálně jsem v procesu založení neziskovky, díky které bych mohla efektivněji pomoci rodinám, které řeší sondování nebo obtížně krmené chování. Vlastní neziskovka by mi umožnila zakládat veřejné sbírky jednodušeji než nyní a i přispívat více samotným rodinám na léčbu v NoTube a právě cena Sophia je šancí, jak získat větší pozornost k problematice obtížně krmených a sondovaných dětí a to je přesně to, co my, rodiče takových dětí, teď potřebujeme!

3.) Žádný podobný projekt v České republice není! Problematika sondovaných a obtížně krmených dětí je bohužel u nás zatím velice málo známá. Nestačí tedy pouze skrz sbírky pomáhat rodinám ve svízelné situaci, ale je důležité i tvořit osvětu v odborných kruzích, aby o možnostech léčby závislost na sondě lékaři věděli a správně informovali rodiny. I v této oblasti se zatím pomalinku daří prolamovat ledy, kdy se místní odborníci obracejí přímo na kliniku s dotazy ohledně extrémně vysoké úspěšnosti rakouského weaning programu a její aplikace.

4.) Váš hlas opravdu může změnit mnoho. Náš projekt je zatím jako malé batole, které se teprve rozvíjí a potřebuje co nejvíce podpory a pomoci a reálně ovlivňuje další lidské životy.

Zajímá Vás cesta k projektu BezSondy? Více si o něm přečtěte zde: Rodina Mello, BezSondy

Zajímá Vás má cesta k projektu? Více se o ní krátce dozvíte zde: Kateřina Mello

Pokud Vás projekt oslovil, hlasujte pro něj. Pokud máte dotazy, napište mi. V každém případě všem děkuji za pomoc s šířením této doposud velmi málo známé problematiky, které se bohužel ale týká mnoha rodin.

A jako vždy – na závěr přeji mnoho plných a následně snědených dětských talířů!:)

PS: A kde že hlasovat? Zde!:)

HLASOVAT PRO BEZSONDY MŮŽETE ZDE!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *